آزمون جور کردن کارتهای ویسکانسین WCST

بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع آزمون جور کردن کارتهای ویسکانسین WCSTقابل مشاهده می باشد
آزمون جور کردن کارتهای ویسکانسین WCST|42081868|yjd|تفسیر آزمون ویسکانسین,کاربرد آزمون ویسکانسین,دانلود آزمون ویسکانسین,شرح آزمون ویسکانسین,آزمون کارتهای ویسکانسین,خرید آزمون ویسکانسین,دانلود آزمون کارتهای ویسکانسین,تفسیر آزمون کارتهای ویسکانسین,نحوه ی اجرای آزمون ویسکانسین

دانلود با تفسیر و نمره گذاری و روش اجرا


مشخصات فایل
تعداد صفحات6حجم1747/977 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
شرح و تفسیر آزمون جور کردن کارتهای ویسکانسین WCST :

آزمون جور کردن کارتهای ویسکانسین WSCT (گرانت و برگ، 1993) برای اندازه گیری استدلال انتزاعی، مفهوم سازی، و پاسخ دهی تکراری در افراد سنین 5/6 تا 89 ساله به کار می رود در این تکلیف از بیمار خواسته می شود که کارت های که به او ارائه می شود بر اساس یکی از سه اصل مربوط به عضویت طبقه، دسته بندی کند. مقیاس های بدست آمده از این آزمون به قرار زیر می باشد : طبقه بندی های انجام شده ، پاسخ های تکراری، خطاهای تکرای، خطاهای غیر تکراری، ناکامی در نگهداری آمایه و کفایت یادگیری هبن، میلبرگ (2002، ترجمه حق شناس، 1385).

این آزمون به عنوان یکی از حساس ترین آزمونهای مربوط به قشر جلوی پیشانی و پشتی جانبی در نظر گرفته می شود. (گلدبرگ و وین برگر، 1998). لزاک (1995) میزان روایی این آزمون را برای سنجش نقایص شناختی به دنبال آسیب های مغزی بالای 86/0 ذکر کرده است.پایایی این آزمون نیز بر اساس ضریب توافق ارزیابی کنندگان در مطالعه اسپرین و استراوس (1991) معادل 83/0 گزارش گردیده است. نادری (1373) این آزمون را در جمعیت ایران با روش بازآمایی 85/0 ذکر کرده است.


نحوه اجرای آزمون ویسکانسین

این آزمون شامل 64 کارت است که بر روی آن ها یکی الی چهار نماد به صورت مثلث قرمز، ستاره سبز، صلیب زرد و دایره آبی نقش بسته است و هیچ دوکارتی شبیه به هم یا تکراری نبودند. وظیفه آزمودنی این است که بر اساس استنباط از الگوی مورد استفاده آزماینده نسبت به جای گذاری کارت ها اقدام نماید این الگو عبارت است از یک مثلث قرمز، دو ستاره سبز، سه صلیب زرد و چهار دایره آبی. اصل دسته بندی و جای گذاری کارت ها به ترتیب رنگ، شکل و تعداد نمادها می باشد که آزمون گر بدون اطلاع آزمودنی در نظر می گیرد. وقتی آزمودنی بتواند ده کارت را به طور متوالی بر اساس رنگ دسته بندی کند، آزمون گر ملاک را تغییر می دهد و آزمودنی باید این تغییر را با توجه به گفته «درست است» و «درست نیست» آزماینده متوجه شود و اصل جدید را پیدا کند. آزمون تا آنجا ادامه می یابد که آزمودنی جایگزینی ده کارت را برای شش مرتبه انجام دهد یا به طور خود به خودی اصل زیربنای مذکور را گزارش دهد مثلاً بگوید «شما مرتباً اصل را تغییر می دهید». به طور معمول بعد از این که 30 الی 40 کارت به طور اشتباه جای گذاری شده باشد و به نظر برسد که آزمودنی رغبتی در درک و فهمیدن تکلیف ندارد، آزمون را متوقف می نمایم (لزاک، 1995).


نمره گذاری آزمون ویسکانسین

این آزمون را می توان چندین روش نمره داد. رایج ترین شیوه نمره گذاری، ثبت تعداد طبقات به دست آمده و خطاهای در جاماندگی می باشد. طبقات به دست آمده به تعداد دوره های صحیح یا به عبارت دیگر ده جای گذاری صحیح متوالی اطلاق می شود که این تعداد در دامنه ای از صفر تا شش که در این حالت آزمون طبیعتاً متوقف می شود، قرار می گیرد. مواقعی که آزمودنی بر طبق اصل موفقیت آمیز قبلی دسته بندی را ادامه می دهد و همچنین زمانی که در اولین سری، در دسته بندی بر اساس یک حدس غلط اولیه پافشاری می کند، خطای درجاماندگی وجود دارد. خطای درجاماندگی برای مستند کردن در زمینه شکل گیری مفاهیم، سود بردن از تصحیح و انعطاف پذیری ادارکی مفید و قابل استفاده است. خطاهای خاص شامل خطاهای دیگر غیر از خطاهای درجاماندگی می باشد. (لزاک، 1996).


برای خرید آزمون ویسکانسین همین الان روی پرداخت آنلاین و دانلود کلیک کنید
"

مطالب دیگر:
تحقیق تحليل و طراحي سازه ها به كمك نرم افزار ETABSتحقیق سيره نبوي و رعايت اصول اخلاقي در جنگ‌ هاتحقیق سيره پيامبر (ص)تحقیق مديريت پيامبر (ص) براي پس از رحلتتحقیق سیری در سیره نبویتحقیق سيري در تاريخ تحليلي صدر اسلامتحقیق سيري در آيات حجابتحقیق سيري در مفاهيم نهج البلاغهتحقیق سيري در علل پيدايش حماسه عاشوراتحقیق سيستم خوددفاعي مورچه، كشف معجزه اي جديد در قرآن كريمگزارش کارآموزی حقوق دستمزد و حسابرسی انبار در شرکت توانکاران صنعت پارسگزارش کارآموزی ساختمان فلزي شركت تك آزما (پروژه ساختمان هاي تك آزما)گزارش كارآموزي کامپیوتر در شهرداریترجمه مقاله با موضوع کدام عوامل رضایت الکترونیکی و صرف هزینه مصرف کننده درخرده فروشی تجارت الکترونیکمقاله ترجمه شده ساختار و عملکرد سازمانی تامین کنندگان خدمات بهداشتی مالزی:دیدگاه کارت امتیازی متوازنمقاله ترجمه شده تاثیر سرمایه گذاری های بازاریابی رابطه ای بر قدردانی مشتری در خرده فروشیتحقیق معرفي سيستم هاي کنترلتحقیق مقدمه اي درباره خنك سازي دمابرقي (ترموالكتريك)تحقیق منابع تغذیهتحقیق منطق فازیپاورپوینت معرفی میان رشته‌ ای شیمی ‌فیزیکپاورپوینت تاثیر باد برروی انسان و معماریپاورپوینت مسیریابی در شبکهپاورپوینت روش امحاء ضایعات فرآوردههای بیولوژیکتحقیق تاثير موانع ارتباط فردي بر تعارض سازماني